WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

Zdjęcia

Relacja ze strony organizatora

Głównym celem projektu „Wielka Liga Czytelników” jest tworzenie mody na czytanie wśród rodzin. „Pragniemy, aby czytający rodzic stanowił dobry przykład dla dziecka i był dla niego promotorem kultury” tak brzmi główne założenie projektu.

Uczniowie szkół podstawowych wypożyczali (w bibliotece szkolnej książki z listy konkursowej i odbierali do nich pytania. Testy rozwiązywali w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddawali do biblioteki, gdzie zostały ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 mogło wziąć udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale. Finałowi towarzyszyć będą liczne atrakcje dla rodzin. Całość imprezy odbędzie się pod nazwą „VI Wielka Zabawa Rodzinna”.

W tym roku do konkursu przystąpiło dziesięciu uczniów klas I-III sp. i jeden uczeń klasy IV. Do półfinału, który odbył się w Bibliotece Publicznej im. M.P. Orsetti w Chełmie 21.04.2017 r., zostali zakwalifikowani: Patrycja Cieloch, Tomasz Iwaniec i Bartłomiej Miszczuk. Książką finałową był „Bohaterski miś” B. Ostrowskiej. Uczniowie zajęli dwunaste miejsce w województwie lubelskim na 43 startujące szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy półfinału otrzymają książki na koniec roku szkolnego za czytelnictwo.

Koordynatorem szkolnym konkursu była nauczyciel bibliotekarz p. Jowita Mróz.