BAZGROŁ 2017

Zdjęcia

Dwudziestu jeden uczniów naszej szkoły wzięło udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Bazgroł”. Konkurs, którego organizatorem jest portal kulturalny duże Ka i Papierowy Pies sprawił, że w naszej szkole powstało 14 książek. Zadaniem uczestników było wykonanie kompletnej książki: wymyślenie historii, stworzenie ilustracji, rozmieszczenie tekstu i rysunków na stronach, a także złożenie książki od strony technicznej – połączenie stronic i wykonanie okładki. Spośród prac przesłanych na konkurs cztery zespoły: Joanna Mazur i Nikola Momot (kl. IIIa sp.), Martyna Pajer i Nikola Momot (kl. IIIa), Marta Nafalska i Karolina Semeniuk (kl. VI sp.) oraz Emilia Gajuk (kl. III gim.) i Natalia Dejneka (6 lat) znalazły się na liście finalistów. Prace wszystkich zespołów zajęły drugie miejsca.

W tej edycji konkursu wzięło udział ponad 1000 zespołów z Polski i szkół polonijnych na całym świecie. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 maja na Warszawskich Targach Książki na Stadionie Narodowym. Uczniów do konkursu przygotowała nauczyciel bibliotekarz Jowita Mróz.

Laureaci, pod opieką rodziców, pań: Elżbiety Dejneki, Renaty Mazur, Moniki Momot i Anny Pajer i nauczyciela Jowity Mróz dotarli do stolicy 19.05.2017 r. pociągiem około południa. Następnie wszyscy wjechaliśmy na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy ze wszystkich stron świata. Około 13:30 dotarliśmy tramwajem na Stadion Narodowy, na którym miało dobyć się uroczyste wręczenie nagród w „Bazgrole” w ramach Warszawskich Targów Książki. Podczas uroczystego wręczenia nagród organizator konkursu p. Grzegorz Raczek opowiadał jak przebiegały prace komisji konkursowej, w której zasiadali m.in. Grzegorz Kasdepke i Jurek Owsiak, a także Nela Mała Reporterka. Po wręczeniu nagród zrobiliśmy zdjęcia z organizatorem konkursu p. Grzegorzem Raczkiem i pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Wzięliśmy również od niego autografy. Po spotkaniu w towarzystwie innych uczestników „Bazgroła” wyruszyliśmy na polowanie na autografy znanych pisarzy. Spotkaliśmy Wojciecha Cejrowskiego, Dorotę Gellner i Katarzynę Majgier. Tramwajem wróciliśmy do Pałacu Kultury i Nauki na obiad w restauracji „Trojka”. W Złotych Tarasach uczestnicy wyjazdu wyruszyli na zakupowe łowy. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do domów. Organizator konkursu p. Grzegorz Raczek określił nasze uczestnictwo w konkursie (na Facebook’u) „talizmanem”, dzięki któremu każda edycja udaje się. Coś w tym jest, ponieważ roku na rok jest nas w konkursie coraz więcej, a nawet zarażamy ideą innych. W gronie laureatów znaleźli się również uczniowie ZS w Żółtańcach i ZS w Uhrze. Organizator konkursu zadeklarował objęcie biblioteki Zespołu Szkół w Strupinie Dużym patronatem - wspieranie jej działań poprzez przesyłanie nowości książkowych i innych zbiorów bibliotecznych. Dziękujemy!!!