KONKURS CZYTELNICZY "LUBIĘ CZYTAĆ" W STOŁPIU

Zdjęcia

Dnia 3.06.2017 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Stołpiu odbył się XII Gminny Konkurs czytelniczy dla klas I – III szkoły podstawowej „Lubię czytać”. Konkurs był skierowany do uczniów zainteresowanych czytelniczego, w którym zaproponowano listę książek do przeczytania. Dzieci z klas I – III, które brały udział w konkursie powinny przeczytać po cztery zaproponowane książki. Oprócz tego był konkurs plastyczny „ Ilustracja do ulubionej książki”, „ulubiony wiersz”. Uczniowie mieli sami wybrać i przygotować recytację jednego ulubionego utworu dowolnego autora. Z naszej szkoły byli wytypowani następujący uczniowie:

Test czytelniczy

  1. Joanna Hołysz – kl. I
  2. Patrycja Socha – kl. II
  3. Oskar Iwaniec – kl. IIIa

Konkurs plastyczny

  1. Małgorzata Hołysz – kl. I
  2. Julia Stepaniuk – kl. II
  3. Julia Samborska – kl. IIIa

Konkurs recytatorski

  1. Patrycja Cieloch – kl. II
  2. Bartłomiej Miszczuk – kl. IIIa

W konkursie czytelniczym odnieśliśmy sukces: I miejsce zajął Oskar Iwaniec z klasy IIIa, III miejsce w teście czytelniczym w kategorii klas drugich zajęła Patrycja Socha. W konkursie plastycznym III miejsce w kategorii klas pierwszych zajęła Małgorzata Hołysz.

Do konkursu czytelniczego uczniów przygotowały panie: Marta Zapora – wychowawca klasy I; Mariola Tryniecka – wychowawca klasy II; Anna Kryńska – wychowawca klasy III a.