SZKOŁA PRZETRWANIA W SERPELICACH

Zdjęcia

1-2 czerwca 2017 r. na długo pozostaną w pamięci uczniów i opiekunów uczestniczących w Szkole Przetrwania w Serpelicach - miejscowości letniskowej położonej w dolinie Bugu w obrębie parku krajobrazowego.

Uczniowie mogli zapoznać się z technikami survivalowymi. Program zajęć  przygotowywany przez instruktorów survivalu uczył samodzielności i sposobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Przy okazji uczestnicy poznawali się tutaj tajniki przyrody, fizyki, biologii, chemii, medycyny, psychologii, terenoznawstwa i rozmaitych sprawności: zjazdów na linie, wspinania się ze sprzętem alpinistycznym czy sposobów zachowywania się w sytuacji ekstremalnej. A wszystko to zorganizowane w formie dobrej zabawy. Zajęcia prowadzone były pod opieką wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej, posiadającej odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, na sprzęcie posiadającym odpowiednie atesty i certyfikaty.

Chętni uczniowie mogli zagrać w  paintball, czyli strzelanie do siebie markerami na kulki z farbą.

Wyjazd koordynowała p. Małgorzata Mielniczuk, opiekunami byli p. Urszula Rudnik i p. Marcin Sadowski.