MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Zdjęcia

26 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Został on zorganizowany przez nauczycieli, panie: Urszulę Rudnik, Annę Gajewską i Beatę Białowąs - nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego w naszej szkole. W ramach obchodów dnia w szkole zostało zorganizowanych szereg czynności propagujących ideę nauczania i uczenia się języków obcych. Między innymi na lekcjach uczniowie przygotowali plakaty ilustrujące dlaczego warto uczyć się języków obcych, uczestniczyli w pogadankach na temat efektywnych technik uczenia się języków obcych, przy okazji grając w gry edukacyjne rozwijające znajomość języka niemieckiego i angielskiego i doświadczając, że nauka języków obcych wcale nie musi być nudna. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w warsztatach rozwijających ich umiejętności językowe poprzez czytanie uczniom z klas młodszych znanych na całym świecie bajek w języku angielskim. Dodatkowo na czas obchodów Międzynarodowego Dnia Języków Obcych szkoła została udekorowana własnoręcznie przygotowanymi przez uczniów flagami krajów niemiecko i anglojęzycznych, a na drzwiach klas, tablicach, w szatni pojawiły się karty wyrazowe mówiące jak brzmi nazwa tego miejsca w trzech językach. Obchody Międzynarodowego Dnia Języków Obcych były bardzo udane.