NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGO

Zdjęcia

23 października 2017 r. 41 wychowanków z oddziału przedszkolnego i klas młodszych Szkoły Podstawowej w Strupinie Dużym było na wycieczce w Lublinie. Pod opieką pań: Anny Kryńskiej, Marioli Trynieckiej, Barbary Werner i Marty Zapory pojechali obejrzeć największą w Polsce edukacyjną Wystawę Budowli z klocków LEGO. Dzieci podziwiały wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków przedstawiających architekturę zabytkową i współczesną, sceny historyczne, znane sceny z filmów i bajek, eksponaty, interaktywne- roboty. Uczestniczyły w nietypowej lekcji biologii, oglądając podstawowe narządy człowieka, takie jak mózg i serce, okład oddechowy, pokarmowy i kostny precyzyjnie zbudowane w całości z klocków. W alei gwiazd sportu z klocków LEGO w skali 1 : 1 obejrzały Marcina Gortata, Agnieszkę Radwańską, Rafała Sonika i jego quad oraz Roberta Lewandowskiego. Odwiedziły edukacyjne kino dla dzieci. W FUN PARKU, w strefie zabaw konstruowały budowle według własnej inwencji i badały ich wytrzymałość. Organizatorem wycieczki była pani Marta Zapora - wychowawczyni klasy II.