PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI

Zdjęcia

W dniu 7 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość. Uczniowie klasy II szkoły podstawowej zostali pasowani na czytelników biblioteki i ślubowali czytać i szanować książki.

Przygotowania do imprezy rozpoczęły siuę już na początku października. Uczniowie pod kierunkiem pań: wychowawcy - Marty Zapory i bibliotekarza - Jowity Mróz, przygotowali przedstawienie kukiełkowe pt. "O Grzesiu, który nie lubił czytać". Największą radość przyniosło uczniom wykonanie kukiełek bajkowych postaci, które odgrywali, a także odgryweanie scenek, w czasie których główny bohater poznawał nieznaną mu krainę baśni.

Goście - rodzice uczniów i dyrektor szkoły pani Ewa Grusza oraz uczestniczącyw przedstawieniu uczniowie klas: III oraz IVa i IVb wysłuchali przemówień dyrektora szszkoły, wychowawcy klasy i nauczyciela bibliotekarza. Wszyscy zgodnie podkreślali wagę czytania i przykładu rodzica w myśl zasady "Czytający rodzic to czytające dziecko".

Po oficjalnej części imprezy wszyscy uczniowie klasy II otrzymali pamiątkowe dyplomy - potwierdzenie bycia czytelnikiem biblioteki oraz zakłądki do książek. Bibliotekarz podarowała klasie "Prośby książki", które zostały głośno odczytane, a palkat zawieszony w klasie. Ma przypominać uczniom zasady poszanowania książek.

Uczestnicy bogatsi we wrażenia i wiedzę, zrelaksowali się przyz słodkim poczęstunku, który przygotowali rodzice uczniów.