DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Zdjęcia

W dniu 7 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły mogli przyjść na lekcje w kostiumie postaci bajkowej. Dzień Postaci z Bajek był więc bardzo kolorowy. Uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach: w Konkursie na Najlepszy Kostium Postaci Bajkowej i w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Polskich Legendach (w trzech kategoriach wiekowych). W konkursie wiedzy uczestnicy wykazywali się znajomością takich polskich legend: „O Lechu, Czechu i Rusie”, „Popiel i myszy”, „O Piaście Kołodzieju i tajemniczych wędrowcach”, „O smoku wawelskim, Królu Kraku i szewcu Skubie”, „O Wandzie, co nie chciała Niemca”, „Przerwany hejnał”, „Warszawska syrenka”, „Śpiący rycerze”. Najlepsi byli: Kacper Seredowski (klasy IV-V sp.), Norbert Zieliński (klasy VI-VII sp.) i Sylwia Świszcz (klasy II-III gim.). Uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ksiązkowe.