DRUGIE MIEJSCE NA TURNIEJU MIĘDZYNARODOWYM W ZAPASACH!

Zdjęcie

W sobotę 28 października 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 29 w Krakowie odbyła się kolejna edycja prestiżowego turnieju w zapasach w stylu klasycznym – Międzynarodowego Memoriału im. Władysława Bajorka, legendarnego krakowskiego sportowca. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Gmina Chełm miała tam swoich reprezentantów: Macieja Nafalskiego i Kacpra Seredowskiego, obaj to uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego  w Strupinie Dużym.

Chłopcy w Krakowie starowali w kategorii 38 kg, w której rywalizowało 16 zawodników. Był to pierwszy start naszych sportowców w turnieju międzynarodowym, w którym zajęli bardzo dobre miejsca: dwunaste Kacper Seredowski i siódme - Maciej Nafalski. Chłopcy z kolegami z Klubu Sportowego Cement Gryf Chełm drużynowo uplasowali się na drugim miejscu. Młodzi sportowcy od niedawna są członkami Kadry Województwa Lubelskiego w Zapasach. Na co dzień trenują pod okiem  nauczyciela wychowania fizycznego pana Marcina Sadowskiego. Wszystkich chętnych, chcących rozpocząć przygodę z zapasami, zapraszamy na treningi do Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Strupinie Dużym. Zajęcia są bezpłatne.